Vali'den Berrak Su'ya Ziyaret

media
Vali Güzeloğlu Berrak Su Fabrikamızı Ziyaret Etti

Vali Güzeloğlu Berrak Su Fabrikamızı Ziyaret Etti

Ankara’da düzenlenen Mersin Tanıtım Günleri Fuarı’na kentin tüm dinamikleri ile katılan firmalar katılımcıların yoğun ilgisini gördü.

Marka değerinin oluşması hem firmalar hem kentler hem de ülkeler için çok önemli''Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, beraberinde il protokolü ile birlikte, Tarsus ilçesi sınırları içerisinde, Ulaşan Mevkii'nde kurulu olan ÇAAŞ Grup bünyesindeki ‘Berrak Doğal Kaynak Suyu’ firmasının su dolum tesisini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Konuklarını en iyi şekilde ağırlayan firma sahibi ünlü işadamı Hüseyin Çalışkan, çalışmaları hakkında bilgi verdi.Toros dağlarının yükseklerinde, yerleşim yerlerinden ve gözlerden uzak bir doğal bir kaynağa sahip olan ‘Berrak Doğal Kaynak Suyu’ firmasına yapmış olduğu ziyarette, işletme yetkililerinden bilgi alan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Marka değerinin oluşması hem firmalar hem kentler hem de ülkeler için çok önemlidir. Bu yüzden ürünlerin marka değerinin büyümesini çok önemsiyorum. Üretilen ürünlerin katma değeri yükseldikçe istihdam da artıyor. Bu yüzden üretenin ve istihdam sağlayanın her zaman destekçisi olacağız” dedi.

Tesis Müdürü Talip Burakgazi ise, Vali Güzeloğlu’na bilgi verirken şunları kaydetti:“Tesisimiz, 280 ton su depolama kapasitesine sahiptir. Bu depolama işlemi hiçbir şekilde el değmeden tamamen otomatik olarak makineler ile yapılmaktadır. Söz konusu kaynak suyumuz, alkali su dediğimiz pH’ı 8,18 olan bağışıklık sistemini güçlendirici ve vücuttaki asit miktarını düzenleyici bir özelliğe sahiptir. Sularımız daha sonra tesisimiz içerisindeki laboratuvarda 72 saatlik analiz süresi sonunda piyasaya sürülmektedir” diye konuştu. Burakgazi ayrıca tesiste şu an 34 kişinin istihdam edildiğini, bunun yaz sezonunda ise 65 kişiye ulaştığını ifade ederek, “Önümüzdeki yıl makine sayımızı arttırarak en az 100 kişilik bir istihdam sağlamayı düşünüyoruz.''İçerdiği zengin mineralleri ve yüksek PH değeri ile vücudun pH dengesini sağlamasına yardımcı olan Berrak Doğal Kaynak Suyu fabrikasını gezen Vali Güzeloğlu, çalışan işçilerle sohbet ederek, hatıra fotoğrafı da çektirdi.Firma sahibi Hüseyin Çalışkan da, ziyaretlerinden dolayı Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na ve il protokolüne teşekkür etti.